Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaAkustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı, ortamdaki akustik düzenleme ses yalıtımı ihtiyaçları doğrultusunda doğru malzemelerin kullanılarak uygulamanın sonuçlandırılması  gerçekleştirilen işlemler bütünüdür.

Yankı birçok ortamda rahatsız olunan konulardan biridir. Akustik ses yalıtımı yaparak hem yankıyı engeller hemde ortam içindeki akustik görünümü iyileştirmekteyiz. Duvar, tavan, zemin ve ortam içinde kullanılan akustik ses yalıtım malzemeleri ile ses sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz. Hacmi geniş olan mekanlarda ses dağılımını sağlamak içinde yine akustik ses yalıtımına ihtiyaç duyulur.

Akustik ses yalıtımı, akustik düzenleme gerektiren mekanlardan uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan bazı malzemeler vardır (akustik sünger) bu süngerler, sesin hapsedilmesini, sen dengesinin düzenlenmesini ve müşteri talebi doğrultusunda farklı renk seçenekleri ile üretilerek dekoratif bir şıklık sunmak amacı ile kullanılır.

Seslerin daha iyi anlaşılması, ortamdaki parazit ve diğer rahatsız edici seslerin yok edilmesi için kullanılan teknolojiye verilen isim akustik ses yalıtımı ismidir. Son zamanlarda yeni inşaatlarda ve eski yaşam alanlarında sıkça kullanılan (yasa ile mecburidir) bu uygulamalar sayesinde daha yaşanılır ortamlara sahip olunması sağlanmaktadır. Ses frekanslarının belli bir düzeyin üzerine çıkması, konuşma yapılan ortamda seslerin algılanmamasına neden olur. bu nedenle ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılması şarttır. Aksa Akustik olarak deneyimli personellerimizle bu alanda müşterilerimize hizmet sunarak daha yaşanılır mekanlara sahip olmalarını sağlıyoruz.