Ses Yalıtım Malzemeleri

AnasayfaSes Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri, duvar, tavan ve zemin ses izolasyon ve yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemelerdir. Akustik sünger, yanmaz akustik sünger, basotect melamin sünger, akustik panel, kauçuk ve mantar esaslı zemin levhaları, ses yalıtım süngerleri (süngerpan, bariyerli yanmaz sünger, bariyerli basotect sünger, bariyerli süngerpan) eva ses yalıtım ve alçıpan bandı, ağır ses kesici bariyer, çimento esaslı heraklit levha, akustik ahşap pan bu malzemelerdendir.

Amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmesidir. Ses yalıtım malzemesi kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlar. Bir çok yerde sesin rahatsız edici olması da bu sayede engellenebilmektedir. Kalabalık yaşam alanların oluşması, yüksek seste çalışan makineler ya da diğer faktörler sesin giderek rahatsız edici bir hal almasına neden olur. Bu da zamanla insanlarda hem fiziksel hem de zihinsel sorunlara yol açar.Ses yalıtımı sesin oluştuğu her ortam için yapılabilmektedir.

Duvarda ses yalıtım paneli ve ses yalıtım süngerlerini kullanarak ses geçişleri önleyebilir ve mekan içerisinde akustik ses düzenlemesi sağlanmış olursunuz. Genel olarak duvarda ses geçişlerini önlemek amacıyla bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılır. Duvara süngerpan uygulanır üzerine hava boşluğu olacak şekilde karkas koyulur ve tekrar alçıpan kapatılabilir. Bunun gibi birçok ses yalıtım malzemeleri ile tekrar detaylandırılabilir. Böylece %90a varan oranla ses izolasyonu sağlanır.

Eskişehir ses yalıtımı firması olarak bu gibi konularda teknik çalışmalar yaparak istenilen sonucu sizlere vermek için kaliteli ve uygun fiyatlı ses yalıtım malzemeleri kullanarak hizmet vermekteyiz.