Akustik Special Sünger

AnasayfaAkustik Special Sünger

Akustik Special Sünger

Akustik special sünger, yanmazlık sıvısı katılarak üretilen siyah renkli akustik alev almaz süngerlerdir. Bilinenin aksine ses kesici bir ürün değildir. Alev almaz pu süngerden üretilen akustik spesyal süngerler, kullanılan ortamda yankıdan kaynaklı sesin azaltılmasını sağlar. Bir miktarda olsa sesin yalıtılmasına faydası bulunur. Spesyal formunda olmasının amacı sesin çarpacağı yüzeyi arttırmaktır. Akustik piramit süngere göre yüzey alanı daha geniştir bu bakımdan akustik değerler açısından daha iyi performans gösterir. İsteğe göre farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilir. Taşınması ve kesilmesi oldukça kolaydır. Kendinden yapışkanlı üretimi yapılabilir.

Akustik spesyal süngeri duvar veya tavana yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara sürülür. Fazla beklemeden labirent süngerler yapıştırılır. Yapıştırma yapılan yüzeye spesyal süngerlerin üzerinden düzgünce yapışmalarını sağlayabilmek için elle baskı yapılır. Eğer kendinden yapışkanlı ürün kullanacak iseniz; aynı şekilde akustik spesyal süngerlerin yapışkanlı kısmındaki folyoyu kaldırıp uygulama yapacağınız yüzeye kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Ürünleri kesmeniz gerekirse karton bir levha üzerinde mastar ve falçata yardımı ile akustik spesyal süngerleri ters çevirerek kolayca kesebilirsiniz. Kesmek için geniş ağızlı bir makas veya kesim makinası da kullanabilirsiniz.

Uygulama yapacağınız ortam nemli ise; zamanla ürünlerin yapışma özelliği kendini yitirebilir. Ürünler bantlı ise bantlarında yıpranma olabilir. Bunun sonucunda ürünler yapıştırdığınız yüzeyden kalkabilir. Bu bakımdan uygulama yapacağınız yerde nem olmaması önemlidir. Akustik spesyal süngerleri kapalı bir mekanda sıvı yapıştırıcı ile yapıştıracak iseniz ortam iyi şekilde havalandırılmalıdır. Uygulamayı yapacak kişi ce belgeli maske, gözlük ve eldiven kullanmalıdır.