Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

AnasayfaÇağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı merkezi ses yalıtımına en çok ihtiyaç duyulan alanlardan sadece biridir ve yapılan yalıtım sayesinde dış seslerden uzak bir şekilde çalışanlar rahat bir şekilde işlerini sürdürebilmektedir. Çağrı merkezi ses yalıtımı yapılırken tercih edilecek malzemeler akustik süngerler duvar ve tavanlar için, kumaş kaplı paneller duvar ve tavan için, paravan masalar arası ses geçişini engellemek için ve masa seperatörü masada yan tarafta oturan kişiye ses gidiş gelişinin engellenmesi için seçilecek ses yalıtımı malzemeleri olmalıdır.

Direk müşteri odaklı çalışma yapılan çağrı merkezlerinde hem çalışanlar için hemde müşteriye aktarılan sesten dolayı önemlidir.Profesyonel bir ekip tarafından yapılmayan çalışmalarda problemler ortaya çıkabilir. Çağrı merkezlerinde müşteriyle problem yaşamamak ve sağlıklı bir iletişim ortamı için profesyonel ses yalıtımı için Aksa Akustik den destek alabilirsiniz.

Sesin tamamen yok edilmesi mümkün değildir ancak en aza indirgemek için ses yalıtımı yapılmaktadır. Sesin minimum seviyeye indirilmesi için masa seperatörleri kullanılmalıdır. Kumaş paneller, baffle paneller ve süngerler gibi ürünlerde tercih edilmelidir.

Çağrı merkezi ses yalıtımı uygulamalarının yapılmaması bir çok olumsuzluğa yol açacaktır.Gürültü kirliliği,uğultu gibi problemler başlıcalarıdır. Ses yalıtım sistemleri arasında akustik panelle beraber akustik şilte kullanılarak sesin yutulması sağlanabilir, gürültü oluşumu engellenebilir.

Masa seperatörleri konuşma sırasında rahat bir şekilde ileşim almanızı sağlayarak, görev yapan diğer kişilerle beraber meydana gelebilecek ses karmaşası engellenecektir.Çalışan elemanın perfonmasını etkileyecek olan ses yalıtımı çağrı merkezinde kesinlikle uygulanması gereken uygulamalardan birisidir.