Akustik Düz Sünger

AnasayfaAkustik Düz Sünger

Akustik Düz Sünger

Akustik düz sünger, yanmazlık sıvısı katılarak üretilen siyah renkli akustik düz sünger olarak adlandırılır. Bilinenin aksine ses kesici bir ürün değildir. Alev almaz pu süngerden üretilen akustik düz sünger, kullanıldığı ortamda yankıdan kaynaklı sesin azaltılmasını sağlar. Kumaş kaplı olarak da üretilebilir. İsteğe göre farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilir. Taşınması ve kesilmesi oldukça kolaydır. Kendinden yapışkanlı üretimi yapılabilir. Havalandırma kanallarının iç kısmına kullanılır. Havalandırma kanallarda oluşan ses (özellikle dirsek dönüşlerinde daha da artar) akustik düz sünger kanal içerisine monte edilerek sesin izole edilmesi sağlanır. Düz formda olduğu için rulo halinde de üretilebilir.

Akustik düz süngeri duvar-tavan veya havalandırma kanalına yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı yüzeye sürülür. Fazla beklemeden akustik düz süngerler yapıştırılır. Yapıştırma yapılan yüzeye iyi şekilde tutunmasını sağlayabilmek için elle baskı yapılır. Eğer kendinden yapışkanlı ürün kullanacak iseniz; aynı şekilde akustik düz süngerlerin yapışkanlı kısmındaki folyoyu kaldırıp uygulama yapacağınız yüzeye kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Ürünleri kesmeniz gerekirse karton bir levha üzerinde mastar ve falçata yardımı ile akustik düz süngerleri kolayca kesebilirsiniz. Kesmek için geniş ağızlı bir makas veya kesim makinası da kullanabilirsiniz.

Uygulama yapacağınız ortam nemli ise; zamanla ürünlerin yapışma özelliği kendini yitirebilir. Ürünler bantlı ise bantlarında yıpranma olabilir. Bunun sonucunda ürünler yapıştırdığınız yüzeyden kalkabilir. Bu bakımdan uygulama yapacağınız yerde nem olmaması önemlidir. Akustik düz süngerleri kapalı bir mekanda sıvı yapıştırıcı ile yapıştıracak iseniz ortam iyi şekilde havalandırılmalıdır. Uygulamayı yapacak kişi ce belgeli maske, gözlük ve eldiven kullanmalıdır. Uygulama konusunda bizden teknik destek veya fiyat teklifi alabilirsiniz.