Ses Kesici Süngerpan

AnasayfaSes Kesici Süngerpan

Ses Kesici Süngerpan

Ses kesici süngerpan, akustik ve ses yalıtım malzemedir.Bu malzemenin ham maddesi atık sünger’lerdir. Bu atık süngerleri kırpıntı haline getirip pres’lendirdikten sonra süngerpan ürünümüzü elde etmekteyiz. Ses yalıtımda ortak duvarlar,tavan ses izolasyonu,zemin ses izolasyonu gibi ses yalıtımın gerektiği yerlerde kullanılmaktadır.

Süngerpan ses yalıtım süngeri kalınlık ve DNS arttıkça ses izolasyon seviye side bir o kadar artmaktadır. 50 mm 150 DNS bondex sünger tek başına 45 desibel ses yalıtımı yapabilmektedir. Rebonded echobone bondex sünger olarak bilinen bu ürün avrupa kalitesinde ve 1. sınıf yanmaz özelliği’de bulunmaktadır.

Otomotiv sektöründe kullanım amacı tampon ve takoz malzemesi olarak kullanılmasıdır. Spor malzemeleri sektöründe kullanım amacı ise güreş müsabakalarında kullanılan ve görebildiğimiz yerdeki o minderlerin malzemesi olarak üretilmektedir. Tabii sadece bir ya da iki sektörde kullanılmamaktadır. İnşaat sektörünün neredeyse olmazsa olmazlarındandır. Ses geçirmeme özelliğinden dolayı inşaat sektöründe oldukça popüler olan bir sünger çeşididir. Ayrıca sönümlenme malzemesi olarak kullanılarak şap altı yapılırken oldukça başarılı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sektörde duvarların arasına konulması bu nedenle önemlidir.