Akustik Piramit Sünger

AnasayfaAkustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Akustik piramit sünger, Akustik ses yutucu ürünler arasında en sık kullanılan ikinci üründür. Bilinenin aksine ses kesici bir ürün değildir. Yanmaz Pu süngerden üretilen akustik piramit süngerler, kullanılan ortamda yankıdan kaynaklı sesin azaltılmasını sağlar. Bir miktarda olsa sesin yalıtılmasına faydası bulunur. Piramit formunda olmasının amacı sesin çarpacağı yüzeyi arttırmaktır.

İsteğe göre farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilir. Taşınması ve kesilmesi oldukça kolaydır. Kendinden yapışkanlı üretimi yapılabilir.

kustik piramit süngeri yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara sürülür. Fazla beklemeden piramit süngerler yapıştırılır. Yapıştırma yapılan yüzeye piramit süngerlerin üzerinden düzgünce yapışmalarını sağlayabilmek için elle baskı sağlanır.

Eğer kendinden yapışkanlı ürün kullanacak iseniz; aynı şekilde akustik piramit süngerlerin yapışkanlı kısmındaki folyoyu kaldırıp uygulama yapacağınız yüzeye kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Süngerleri kesmeniz gerekirse karton bir levha üzerinde mastar ve falçata yardımı ile akustik piramit süngerleri ters çevirerek kolayca kesebilirsiniz. Kesmek için geniş ağızlı bir makas veya kesim makinası da kullanabilirsiniz. Uygulama yapacağınız ortam nemli ise zamanla ürünlerin yapıştırıcı veya bantın da yıpranma olabilir. Bunun sonucunda ürünler yapıştırdığınız yüzeyden kalkabilir. Bu bakımdan uygulama yapacağınız yerde nem olmaması önemlidir. Akustik piramit süngerler kapalı bir mekanda sıvı yapıştırıcı ile yapıştırılacak ise ortam önceden havalandırılmalıdır. Uygulamayı yapacak kişi ce belgeli maske, gözlük ve eldiven kullanmalıdır.