Kompresör Ses İzolasyonu

AnasayfaKompresör Ses İzolasyonu

Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresörler yapısı ve çalışma şekli bakımından oldukça yoğun ses çıkarmaktadır.Eğer ses izolasyonu uygulaması yapmaz iseniz bu sese maruz kalmak zorundasınız ve bu sizi aşırı derecede rahatsız edecektir.Rahatsız olmamak ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak için ses izolasyonu öneriyoruz.Ses izolasyonu yapıldığında ortamdaki ses artık azalmış olacak ve baş ağrıtan rahatsız sesler ortadan kalkacaktır.
Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlere oranla daha sessiz çalışmaktadır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin çalıması esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

Ayrıca oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerindeki çeşitli noktalardan gelen sesler hava filtresinden emilen havanın çıkarmış olduğu ses, hepsi bir bütünü oluşturur.Özellikle kabinli imalat yapan jeneratör ve kompresör sanayi kuruluşlarının üretim  hatlarına ses izolasyonu amaçlı ürünler tedarik etmekteyiz.

Kompresör odasının etrafını ses yalıtıcı ürünler ile kaplayabilirsiniz. Ancak bu süngerler tutuşmayan cinsten süngerler olmasına dikkat ediniz.