Akustik Labirent Sünger

AnasayfaAkustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger, yanmazlık sıvısı katılarak üretilen siyah renkli akustik alev almaz süngerlerdir. Bilinenin aksine ses kesici bir ürün değildir. Yanmaz süngerden üretilen akustik labirent süngerler, kullanılan ortamda yankıdan kaynaklı sesin azaltılmasını sağlar. Bir miktarda olsa sesin yalıtılmasına faydası bulunur. Labirent formunda olmasının amacı sesin çarpacağı yüzeyi arttırmaktır.

İsteğe göre farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilir. Taşınması ve kesilmesi oldukça kolaydır. Kendinden yapışkanlı üretimi yapılabilir.

Akustik labirent süngeri yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara sürülür. Fazla beklemeden labirent süngerler yapıştırılır. Yapıştırma yapılan yüzeye labirent süngerlerin üzerinden düzgünce yapışmalarını sağlayabilmek için elle baskı yapılır.

Eğer kendinden yapışkanlı ürün kullanacak iseniz; aynı şekilde akustik labirent süngerlerin yapışkanlı kısmındaki folyoyu kaldırıp uygulama yapacağınız yüzeye kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Süngerleri kesmeniz gerekirse karton bir levha üzerinde mastar ve falçata yardımı ile akustik labirent süngerleri ters çevirerek kolayca kesebilirsiniz. Kesmek için geniş ağızlı bir makas veya kesim makinası da kullanabilirsiniz.

Uygulama yapacağınız ortam nemli ise zamanla ürünlerin yapıştırıcı veya bantın da yıpranma olabilir. Bunun sonucunda ürünler yapıştırdığınız yüzeyden kalkabilir. Bu bakımdan uygulama yapacağınız yerde nem olmaması önemlidir. Akustik labirent süngerleri kapalı bir mekanda sıvı yapıştırıcı ile yapıştıracak iseniz ortam iyi şekilde havalandırılmalıdır. Uygulamayı yapacak kişi ce belgeli maske, gözlük ve eldiven kullanmalıdır.