Akustik Yumurta Sünger

AnasayfaAkustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger, yanmazlık sıvısı katılarak üretilen siyah renkli akustik süngerlerdir. Farklı formlarda üretimi mevcuttur. Akustik ses yutucu ürünler arasında en sık kullanılan yumurta kabı şeklindeki üründür. Bilinenin aksine ses kesici bir ürün değildir. Yanmaz Pu süngerden üretilen akustik yumurta süngerler, kullanılan ortamda sesin düzgün dağıtılmasına ve bir miktarda olsa sesin yalıtılmasına katkı sağlar. İsteğe göre farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilir. Taşınması ve kesilmesi oldukça kolaydır. Bantlı ve bantsız üretimleri yapılabilir.

Akustik yumurta süngeri yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara sürülür. Fazla beklemeden yumurta süngerler yapıştırılır. Yapıştırma yapılan yüzeye süngerlerin üzerinden elle baskı sağlıklı bir şekilde tutunmasını sağlanır. Eğer kendinden yapışkanlı ürün kullanacak iseniz; aynı şekilde akustik yumurta süngerlerin yapışkanlı kısmındaki folyoyu kaldırıp uygulama yapacağınız yüzeye kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.

Süngerleri kesmeniz gerekirse karton bir levha üzerinde mastar ve falçata yardımı ile akustik yumurta süngerleri ters çevirerek kolayca kesebilirsiniz. Kesmek için geniş ağızlı bir makas veya kesim makinesi de kullanabilirsiniz. Ortam nemli ise zamanla yapıştırıcı veya ürünlerin bantın da yıpranma olabilir. Bunun sonucunda ürünler yapıştırdığınız yüzeyden kalkabilir. Bu bakımdan uygulama yapacağınız yerde nem olmaması önemlidir. Akustik yumurta süngerler kontak sıvı yapıştırıcı ile yapıştırılacak ise ortam önceden havalandırılmalıdır. Uygulamayı yapacak kişi ce belgeli maske, gözlük ve eldiven kullanmalıdır. Uygulama konusunda bizden teknik destek veya fiyat teklifi alabilirsiniz.