Tavan Ses Yalıtımı

AnasayfaTavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Büyükşehirlerde nüfusun hızla artışıyla, kalabalık ve gürültü, yaşam kalitesini düşürüyor. Özellikle evimizde, işyerimizde kısaca huzurlu olmamız gerekli yerlerde, bazen küçük bir gürültü bile insana işkence gibi gelebiliyor. Özellikle üst katlardan gelen gürültüler, psikolojimizi ciddi şekilde etkiliyor.Aksa Akustik olarak bizler, ister üst kattan gelen sizi rahatsız edecek gürültüyü engellemek, isterse sizden oluşabilecek gürültünün üst kattaki komşularınızı rahatsız etmemesi için, tavan ses yalıtımı hizmetimizle yanınızdayız.

Alt kattan üst kata giden sesleri engellemek için tavan ses yalıtımı ve izolasyonu yapılır. Hazır binalarda ve inşaat halindeki binalarda yapılan tavan ses yalıtım uygulamaları farklılık göstermektedir.

İnşaat halindeki binada iki tuğla arasında malzeme koyarak alandan yaşanan kaybı azaltabilirsiniz. Ancak hazır binalarda istenilen sonucun elde edilebilmesi için 14cm e kadar alan kaybı yaşanır. Her iki uygulamada da katlar arası ses yalıtımı yapılarak en iyi şekilde ses kesimi sağlanır. Evde sinema salonu veya stüdyo kurmak için gerekli olan uygulamalardan biridir. Üst kata gidebilecek sesleri bu şekilde engelleyebilirsiniz.